Atuty sufitu napinanego

Sufity napinane to nie żadna świeżynka w urządzaniu wnętrz. Trzeba jednak zauważyć, iż na starcie montowano je głównie przy urządzaniu środków hoteli i sal wykładowych. Teraz ta technologia jest bardziej powszechna i znacząco dostępniejsza jeśli chodzi o cenę. Używanie powłok napinanych jest faktycznie bardzo zróżnicowane – mogą być montowane de facto w każdym pomieszczeniu, startując od domowej toalety, a na dużych obiektach miejskich kończąc. Sufit napinany ma prawo także odgrywać zastosowanie tła.

Sufity napinane to odmienny rodzaj sufitów podwieszanych, z tą dokładnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili mocowanych po bokach sufitu pod stropem a także membrany, która jest zlokalizowana pomiędzy nimi. Zaletą sufitu napinanego w porównaniu do normalnego sufitu podwieszanego jest w gruncie rzeczy pełna dowolność zaprojektowania. Mamy sposobność kreować nieskończenie dużO przestrzennych kształtów: łamanych, kulistych. Zgranie ich z grą kolorystyki i oświetlenia zapewnia nam oszałamiający efekt. Kolejną przewagą opisywanych sufitów jest możliwość określenia prawdę mówiąc jakiegokolwiek koloru a także jego powierzchni: błysk/mat. Sufity takie doskonale kryją wszystkie brzydkie bruzdy, a takie z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie zwiększyć nasze biuro. Są to także sufity bardzo odporne na wszelkie odkształcenia, walnięcia.

Instalacja sufitu napinanego to lekka sprawa – jest bezawaryjny i niebywale szybki, ponieważ zajmuje kilka godzin (zazwyczaj od 2 do 7 h). Cały proces mamy szansę zorganizować nawet bez potrzeby przenoszenia urządzeń oraz innych przedmiotów z remontowanego mieszkania. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej oddajmy obeznanej ekipie. W trakcie układania sufitu strasznie ważne jest, by zadbać również o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy możliwość zamontować przykładowo paski LED jednokolorowe. Taki sufit na pewno uczyni nasz pokój nowoczesnym i stylowym.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego renowacja polega wyłącznie na lekkim przemywaniu.

Może Ci się również spodoba