Czy osoba starsza powinna posiadać smartfon?

Sporo jednostek zakłada, iż kupno smartfonu dla osoby starszej, to niezwykle zła decyzja. Uważają, iż osoba starsza nie poradzi sobie z obsługą tak złożonego urządzenia. Innym przywoływanym argumentem jest to, że Starzy nie potrzebują telefonu typu smartfon, ponieważ nie użyją wszystkich możliwości oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu trzeba zadać sobie zapytanie, ile młodych postaci stosuje albo również zna wszystkie funkcje, które są w smartfonie. Seniorzy, jeżeli dać im stosownie sporo czasu, po jakimś okresie także rozpoczną posługiwać się nimi łatwo.

Wygoda eksploatacji

Bzdurą jest to, iż seniorzy posiadają kłopot z eksploatacją nowatorskich urządzeń. Wystarczy poświęcić im zaledwie niewiele czasu. Zaprezentować, w jaki sposób, mogą korzystać z danego sprzętu. Smartfon dla starszego posiada niezwykłą przewagę nad tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, wolno dobrać wielkość czcionki, jaka ma być wyświetlana. Po drugie, na pulpicie urządzenia można ulokować ikony błyskawicznego wybierania numeru, przez co jednostka starsza nie będzie musiała marnotrawić czasu, ażeby wykonać istotny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Kluczowe jest również to, że w smartfonie nie ma typowej klawiatury, która potrafi być dla osób starych problemem. Mogą ich zwyczajnie nie dojrzeć. Smartfon posiada tę korzyść, iż klawiatura numeryczna zajmuje nadzwyczaj dużą część ekranu także jest bardzo dokładnie dostrzegalna. Ponadto, nawigacja po smartfonie jest dużo przystępniejsza, aniżeli po tradycyjnym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile trzeba było się naklikać, żeby odszukać właściwy kontakt, do jakiego planowaliśmy wykonać telefon.

Odwiedź portal – OPINIE RTV AGD

Telefon komórkowy czy smartfon?

Coraz więcej seniorów chce iść z duchem czasu oraz posiadać innowacyjne rozwiązania. Z pewnością znajdą się postaci, jakie cenią sobie tradycje także pozostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Wystarczy niemniej przedstawić im przewagi, jakie posiada smartfon, takie jak duży dotykowy ekran, albo także sposobność robienia zdjęć, aby uwiecznić chwile z wnukiem. Sami zobaczycie, jak szybko zmienią zdanie również będą chcieli zacząć korzystać z nowości.

Może Ci się również spodoba