Które śląskie miasto wybrać do zamieszkania?

Rozmyślasz nad kupnem lokum na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były na pewno Katowice – serce całego śląska. Katowice to bez wątpienia idealna lokalizacja do zamieszkania. Wypada jednak rozważyć również inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, dzięki czemu masz szansę nabyć nieruchomość po atrakcyjniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest wiele interesujących lokalizacji. W naszym artykule przyjrzymy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z atrakcyjniejszych cenowo lokalizacji na Śląsku perfekcyjnie skomunikowana z Katowicami. Jest to również bardzo dobry wybór dla osób ceniących kulturę. Znajduje się tu między innymi Opera Śląska jak również Śląski Teatr Tańca. Bytom jest również świetnym miastem pod względem konstrukcyjnym. Jesteśmy w stanie tutaj znaleźć wiele XIX wiecznych kamienic i willi, jakie mimo, iż w wielu przypadkach potrzebują odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold – http://remax-gold.pl/nieruchomosci/bytom

Sosnowiec

Ceny podnajmu, jak też sprzedaży lokali w Sosnowcu są niższe niż uśredniona cena dla całego regionu. Jest to jeden z motywów, dla których mieszkania cieszą się w tym rejonie tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na jakie powinno się zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Pałac Wilhelma
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik „Wolność, Praca, Godność” Sosnowiec.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone trochę dalej od centrum aglomeracji, mnóstwo osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego uformowanie. Jest tutaj mnóstwo zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX i XX wieku). Trzeba zwrócić uwagę w szczególności na:
– Zabudowa kopalni „Królowa Luiza”
– Kolonia robotnicza Borsigwerke w dzielnicy Biskupice
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Zabrze oferuje też sporo miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania jak również domy w Zabrzu są w korzystnych cenach. Miasto oferuje bardzo dużo atrakcji. Jest to wyśmienity wybór dla osób, które nie chcą mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.

Może Ci się również spodoba