Lodówka dla dużej rodziny – jaką wybrać?

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów w domu. Czym kierować się przy kupnie nowej. Estetyką, zużyciem prądu, pojemnością? Wszystkimi tymi cechami. Pomożemy Wam wybrać lodówkę idealną dla dużej rodziny.

Rozmiar ma znaczenie

Kiedy domowników jest więcej niż 2-3 to rozmiar lodówki jest jednym z podstawowych kryteriów wyboru nowego sprzętu. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są dwudrzwiowe lodówko-chłodziarki. Oferują one największą pojemność, łatwy dostęp do produktów i wyglądają bardzo efektownie. Standardem w tego typu urządzeniach jest ponad 600 – litrowa łączna przestrzeń chłodzenia. Większość nowych modeli jest energooszczędnych i mieszczą się w klasie A+ lub wyższej. To bardzo ważny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę ze względu na dalsze koszty eksploatacji.

Producenci prześcigają się w proponowaniu nam nowych technologii i rozwiązań, by wybrać ich sprzęt. Warto sprawdzić jakie rozwiązania zapewniają poszczególne modele. Standardem jest system No Frost, czyli automatyczne odszraniane lodówki. Dzięki niemu wyeliminujemy wilgoć i oszczędzimy czas związany z czyszczeniem naszego sprzętu. Warto sprawdzić, czy model który chcemy kupić ,posiada antybakteryjne półki i system wentylacji pozwalający na zachowanie dłuższej świeżości przez produkty.

 

Funkcjonalność najważniejsza. Również w lodówce

Sprzęt, który kupimy będzie nam służył przez długie lata. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych wnętrz lodówek. Wybierzmy taką, która pasuje do naszego stylu życia i nawyków żywieniowych.  Sprawdźmy jakość wszystkich elementów, łatwość, z jaką wysuwają się szuflady i możliwość samodzielnej aranżacji wnętrza. Warto też przyjrzeć się gadżetom jakie są dostępne. Kostkarka na lód czy dystrybutor napojów stanowią ciekawe dodatki.

Jeżeli nasza lodówka nie będzie zabudowana, to musimy też zdecydować się jak kolor wybierzemy. Najważniejszym kryterium jest to, by z reszta sprzętów w kuchni tworzyła spójną całość. Najbardziej popularne są powierzchnie inox. Błyszczący stalowy kolor przypominający szczotkowane aluminium. Jest to bardzo odporny materiał, który się nie utlenia. Dzięki temu nasz sprzęt będzie służył przez długie lata. Dla odważniejszych mamy inne rozwiązanie. Wielu producentów proponuje swoje produkty w odważniejszych i nieoczywistych dla sprzętów AGD kolorach. Czerwień, róż czy czarny mogą ożywić naszą kuchnię i sprawić, że nowa chłodziarka będzie jej gwiazdą.

 

Przy dużej rodzinie ważne są koszty

Większość wieloosobowych rodzin musi bardzo szczegółowo planować swój domowy budżet. Patrząc na to, że lodówka jest jednym z niewielu domowych urządzeń, które zużywają prad 24 godziny na dobę, warto zainwestować w energooszczędny produkt. Większy wydatek na początku zwróci się bardzo szybko w postaci niższych rachunków za energię elektryczną. Jednodrzwiowe lodówki w wersji max dostępne są już w kwotach poniżej 2 000 złotych, za nowsze modele i te z klasy energetycznej A++ trzeba zapłacić więcej. Dwudrzwiowe modele zaczynają się w granicach 3000 złotych, ale najdroższe modele mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Wybór nowej lodówki dla dużej rodziny nie jest wcale łatwym zadaniem. Przed zakupem sprawdźmy opinie na temat poszczególnych sprzętów. Wybierajmy sprawdzonych producentów z rozbudowanym serwisem, by uniknąć problemów w przypadku awarii.

Może Ci się również spodoba