Niezastąpiony element garderoby

Obojętnie od tego, w których pantoflach funkcjonujemy na co dzień, u każdego z nas w garderobie wypatrzymy skórzane pantofle. Świetnie się przedstawiają, pozwalają na przepuszczanie powietrza oraz co najistotniejsze, są zdecydowanie trwalsze aniżeli obuwie wykonane ze syntetycznych surowców. Nic więc nadzwyczajnego, że mamy jedną lub dwie pary trzewików z tego materiału. By jednak służyły nam długo, należy starannie o nie dbać. W przeciwstawieniu do pantofli wykonanych z innych surowców, owe skórzane potrzebują staranniejszej pielęgnacji.

W jaki sposób dbać o pantofle skórzane

Na samym początku całkowicie wyszoruj powierzchnie trzewika ze wszystkich zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej ściereczki, lub także myjki. Zamiast wody możesz także użyć specjalną pastę czy też płyn do polerowania butów. Przedtem niemniej upewnij się, że zastosowany przez Ciebie specyfik jest dedykowany do gatunku skóry, z jakiego wykonane jest obuwie. Pamiętaj by gruntownie wyszorować zarówno grzbiet buta, jak również podeszwę. Przykuj ponadto uwagę do jakichkolwiek zakamarków, czy przeszyć. Wyjątkowo często właśnie w tych miejscach zbiera się mnóstwo kurzu. Po umyciu, zostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia uszkodzeń także przesuszania skóry pantofli, korzystnie jest użyć pastę do butów. Może to być zarówno pasta wszechstronna czy fabrykat, jaki jest poświęcony do konserwacji poszczególnego gatunku skóry. Narzuć okazałą powłokę oraz poczekaj koło 30 minut. Przez ten czas środek winien się przyswoić. Resztę możesz zedrzeć ściereczką, a potem wypolerować buty, ażeby nadać im blask. Ażeby jeszcze lepiej zakonserwować skórzane obuwie, dużo jednostek także czerpie z wosku pszczelego.

Sprawdź ofertę na luxusowi.pl

Ekologiczne sposoby konserwacji obuwia

W przypadku, kiedy nie mamy pasty do butów, potrafisz spożytkować ekologiczne materiały. Skórka z bananów może posłużyć nam do przemycia trzewików zamszowych. Tymczasem oliwa z oliwek, czy olej z orzechów włoskich fantastycznie natłuszcza warstwy trzewików skórzanych. Dzięki temu, potrafisz znowu napawać się idealnym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj niemniej, żeby trzewiki skórzane konserwować chociaż raz w tygodniu.

Może Ci się również spodoba