Pralka, suszarka, a może dwa w jednym?

Jeszcze kilka dekad temu, pranie było szczególnie męczącą aktywnością. Obecnie wystarczy wepchnąć odzienia do pralki, a po wszystkim wywiesić całość na suszarce. W okresie słonecznym, suszarkę przeważnie wolno postawić na balkon. Niemniej w chłodniejszych miesiącach, należy wypatrzyć dla niej stosowne lokum w domu. Podczas klasycznego suszenia, w pomieszczeniu narasta liczba wilgoci, która sprzyja powstaniu grzybów. Stąd też coraz więcej postaci decyduje się na nabycie mechanicznej suszarki lub pralko-suszarki.

Na co właściwie się zdecydować

Decydując się na nabycie dwóch oddzielnych urządzeń, wbrew pozorom zużyją one mniej energii. Nie wystąpi także kłopot z ich umiejscowieniem, bo można je położyć jedno na drugim. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu nie tracimy miejsca. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na nabycie osobnych sprzętów, wyjściem będzie pralko-suszarka. Zajmuje akurat tyle pomieszczenia, co pralka, a ma znacznie więcej do zaoferowania. Przy wyborze najodpowiedniejszego rozwiązania dla siebie, zwróć także uwagę na pakowność proponowaną przez urządzenia. Przy pralce tudzież suszarce mechanicznej, jest ona do siebie zbieżna. Przy pralko-suszarce, potrafią wyniknąć niewielkie rozbieżności. Piorąc 8 kg prania, na raz możemy wysuszyć tylko 5 kg. Pozostałe rzeczy będą musiały poczekać na swoją kolejkę. Mimo to i tak będzie to trwało mniej czasu, niż w przypadku klasycznego suszenia.

| Zobacz ofertę pralko-suszarek SAMSUNG

Odpowiednio zagospodaruj miejsce w swoim domu

Jeżeli żyjemy w wieżowcu, odpowiednio kupić na pralko-suszarkę. Zaprzestaniemy się martwić, o to gdzie rozciągnąć pranie. A samo wysuszanie potrwa też wyjątkowo krótko. Mimo większego poboru mocy elektrycznej, sporo osób decyduje się na to rozwiązanie. Posiadając domek jednorodzinny, korzystnie rozważyć zakup dwóch samodzielnych urządzeń. W takich przypadkach wielokrotnie posiadamy pomieszczenie, jakie spełnia funkcję pralni. Bez problemu zmieści się tam zarówno pralka, jak także suszarka mechaniczna.

Może Ci się również spodoba