Pranie – poradnik dla każdego!

Pranie wprawdzie sprawia wrażenie być pracą nad wyraz łatwą, wielu osobom może stwarzać spory problem. Innowacyjne pralki mają programy przedstawione w bardzo przyjazny sposób, lecz, co jeżeli nasza pralka nie posiada tego rodzaju unowocześnień? Oto kilka zaleceń, jakie trzeba wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie ubrań

Istotne, żeby nie umieszczać wszystkich ubrań na raz do pralki. Sortujemy pranie po kolorach a także materiałach, z jakich są wykonane. Jeśli chodzi o barwy to pranie opłaca się posortować na jasne, czarne jak również wielokolorowe. Właściwa segregacja kolorów umożliwi uniknięcie zafarbowania ubrań. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej studiować metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prali jeans, wełnę czy poliester.

kosz na prawnie w pralni2. Sprawdzaj metki!

Jak już wcześniej pisaliśmy korzystnie jest zajrzeć na rekomendacje odnośnie prania umieszczone na . Dzięki nim dowiemy się nie wyłącznie, jaka jest rekomendowana temperatura prania, ale także czy w ogóle możemy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór właściwej temperatury. Lekkie tkaniny pierzemy w niewielkich temperaturach. Duże plamy w wysokich. Również ciemne rzeczy powinno się prać w niskich temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak prędko swego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, białe czy kolorowe? W zależności od tego, jakie będzisz robić pranie, wybierz właściwy specyfik. Dostępnych jest wiele możliwości – proszki, kapsułki jak też płyny. Nie zapomnij, aby preparat był dopasowany do koloru prania! Dodatkowo warto także użyć preparatu do płukania, jaki nada ubraniom intensywny zapach. Możesz również dorzucić do prania profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyławiać pigmenty, jakie ewentualnie mogły by pofarbować inne ubrania.

5. Uruchamiamy pralkę

Posortowane ubrania należy umieścić w bębnie pralki, uzupełnić środki do prania, wyselekcjonować stosowny program, zamknąć drzwi od pralki po czym ją włączyć. Prawda, iż banalne?

Może Ci się również spodoba