Skandynawia ciągle w modzie..

Jeżeli kiedykolwiek byliście w regionach nordyckich, znakomicie zdajecie sobie sprawę, jaki dominuje tam mikroklimat. Jest zimny oraz mroźny. Jednak mieszkania urządzone w stylu nordyckim, w ogóle nie oddają występującego tam przenikliwego klimatu. Wręcz przeciwnie. Mieszkania, w jakich panuje ten styl są pozytywne dodatkowo słoneczne. Dopasowane akcesoria nadają gniazdku miły charakter. Dlatego też coraz więcej postaci decyduję się, by urządzić swoje lokum właśnie w tym trendzie. Jakie meble, a też fragmenty wnętrza powinniśmy wybrać, żeby zaaranżować nasz dom w trendzie skandynawskim?

CZYTAJ TAKŻE – Sufit napinany PCV konserwacja – pytania i odpowiedzi

Mieszkanie w trendzie skandynawskim

Moda na kierunek skandynawski trafiła właściwie już do większości zakątków globu. W naszym kraju także cieszy się narastającą renomą. W trendzie nordyckim rządzą przede wszystkim pastelowe kolory. Stropy także ściany powinny być w kolorycie śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy się zdecydować w szczególności te wykonane z drzewa w jasnym tonie. Co do akcesoriów, jakie pragniemy ulokować w naszym mieszkaniu, właściwie zdecydować się na ogromną ilość poduszek, kap bądź pledów. Też mile postrzegane będą dywany, które nadadzą ciepła lokum. To, co odróżnia ten styl na tle innych, to jego praktyczność, prostota także wygoda. Strońmy od syntetycznych artykułów. Wnętrze po skandynawsku wyróżnia się wyraźnymi wzorami i barwami. Wybrane przez nas detale wystroju wnętrza mogą być tęczowe. Korzystnie jeśli były w odcieniach nieintensywnych. By nadać wnętrzu jeszcze bardziej osobisty charakter, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe ilustratory. Nie ma też przeciwskazań, by ulokować w niewielu miejscach nasze ukochane aforyzmy.

Komfort także wygoda

Trend skandynawski cechuje się przede wszystkim minimalizmem. Nie starajmy się umieszczać w naszym lokum multum akcesoriów. Wyselekcjonowane przez nas akcesoria powinny być przede wszystkim lekkie również lekko wyglądające. Mile odczuwane będą też akcesoria wykonane z metalu, plastiku, bądź szkła. Ważne jest to, że przy faktycznie niskim nakładzie pieniężnym, może zmienić wygląd naszego mieszkania oraz radować się nowomodnym wnętrzem.

Może Ci się również spodoba