Smog i odszkodowanie

Od kilku dni wiele wspomina się o smogu, o jego szkodliwości dla naszego zdrowia, codziennie pojawiają się newsy w mediach w tej kwestii. Podobno jak się mu sprzeciwić, możemy tytułem przykładu: pozwać gminę za pobrudzony dom, zwłaszcza jego popsutą fasadę. Co frapujące, mamy prawo także dopominać się oddania opłaty klimatycznej, co potwierdza bezpłatny przyjazny prawnik.

Jednakże w ważnej sprawie którą jest zdrowie człowieka, apel do sądu nie będzie realny z porażająco jasnej przyczyny – nader trudno jest uargumentować, iż brudne powietrze miało nieprzyjazny wpływ na stan zdrowia, że źródłem konkretnej dolegliwości jest smog. Tego typu chorobę miały prawo wyrządzić wielorakie składniki, chociażby takie jak podpalanie fajek, zła dieta, nieprawidłowy styl życia. Z tej przyczyny też takie pozwy nie przemawiają do sądów, patrząc na dowody jest to prawdę mówiąc nierealne. Kwestię tę miałaby szansę poprawić tylko ewolucja prawa, a powszechnie wszyscy zdajemy sobie sprawę ustawodawca z kłopotem smogu jak do tej pory nie potrafi sobie poradzić.

Możemy jeszcze podjąć próbę domagania się zabezpieczenia dóbr osobistych tego rodzaju jak możliwość chodzenia na dworze oraz wykonywania ćwiczeń, każdodniowy trening biegających w tej sytuacji jest nierealny przez złą jakość powietrza. W tego typu sprawie zabieganie o należne odszkodowanie jest logiczne.

Są szanse, że po jednym korzystnym zamknięciu sprawy przez sąd odnośnie odszkodowania za smog rozpocznie się cała lawina spraw tego gatunku.

Może Ci się również spodoba