Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, rozpoznawalny biznesmen i medialny gwiazdor bez politycznego doświadczenia, szokując świat wygrał wybory na prezydenta w stanach zjednoczonych, pokonując poprzednią sekretarz stanu znaną Hillary Clinton.

Niebywale korzystny wynik Donalda Trumpa to duże zaskoczenie. Każde przewidywania w okresie przed wyborami sugerowały, że to Hilary będzie prezydentem. Trump zwyciężył przede wszystkim dzięki poparciu białych mężczyzn i ewangelików, jacy od pierwszych dni generowali najmocniej zaangażowaną grupę jego kibiców. To w dużym stopniu osoby nie mający wyższego wykształcenia, którym słabo funkcjonuje się w obecnej, globalnej gospodarce. Porażka Clinton sugeruje jednakowoż, że prawdopodobnie zagłosowało na nią znacznie mniej dziewczyn niż oczekiwano. Według komentatorów nagrania z brzydkimi słowami Trumpa o płci pięknej nie wywarły na wyborcach tak wielkiego wpływu, jak można było się spodziewać.

O dobrym wyniku wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały nieoczekiwane wygrane w wielu istotnych stanach wahadłowych, w tym w Ohio.

Zwycięstwo Trumpa oznacza, że 45. prezydentem stanów zjednoczonych pierwszy raz będzie mężczyzna pozbawiony jakiegokolwiek politycznego dorobku. Zdaje się to być bardzo mocno zastanawiające, aczkolwiek w świecie realnym może stać się to niebywale opłacalne, ponieważ tego rodzaju prezydent nie posiadający gorszych politycznych nawyków może uczynić w stanach jak również w całym świecie wiele korzystnych modyfikacji.

Może Ci się również spodoba