Wybieramy właściwe buty – poradnik zakupowy

Wybór właściwych butów bardzo często stwarza sporo problemów, ponieważ wymaga rozważenia kilku kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się także liczyć wygoda. Oto parę porad, którymi warto się kierować przy wyborze odpowiedniego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką planujesz wykonywać poczas noszenia butów.

Zmierzasz na plażę, w góry, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, w szczególności te po górach sprawdzą się doskonale trekkingi z solidnym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na którą chciałabyś się wybrać w sukience – trafionym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą klasy całości. Wielość szpilki wybierz, tak aby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz zbyt wysokich szpilek i okazjonalnie je zakładasz, nie zmuszaj się do wybrania 10 cm obcasów. Buty sportowe – w tym miejscu posiadamy ogromne pole wyboru. W galeriach dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej jak również wielu innych dyscyplin sportu. Jeśli masz jedną aktywność, której poświęcasz mnóstwo czasu kup buty najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różnorodne sporty kup buty uniwersalne.

2. Materiał to podstawa

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wyproudkowane. Najlepiej sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być mało komfortowe a także może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 38? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą właściwe dla Twojej stopy. Tabele rozmiarów niektórych producentów są inne, w związku z tym dobrze jest przymierzyć buty, jakie chcemy kupić i zrobić w nich trochę kroków.

Może Ci się również spodoba