Zalety i zastosowanie sufitów napinanych

Twój stary sufit już Ci się znudził? Poszukujesz ciekawej odmiany? Zastanawiasz się, czy lepiej wybrać sufit podwieszany czy napinany? Jeśli poszukujesz informacji o sufitach napinanych, to dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym są sufity napinane i dlaczego warto je montować. Zapraszamy do lektury.

Co to jest sufit napinany?

Jest to odmiana sufitu podwieszanego. Główną różnica polega na tym, że jest on lżejszy, szybszy w montażu, a także może być w dowolny sposób aranżowany. Sufit napinany, to rozciągnięta pod zwykłym sufitem membrana dowolnego kształtu, oparta na profilach przyczepionych do stropu.

Gdzie możemy pozwolić sobie na sufit napinany?

Sprawdzi się on doskonale w każdym wnętrzu. W przeciwieństwie do sufitu podwieszanego nie musi to być pomieszczenie ze szczególnie wysoko umieszczonym stropem. Dzięki szerokiej możliwości dostosowania sufitu napinanego możesz go zamontować nawet w niższych pomieszczeniach.

Jakie są zalety sufitów napinanych?

O zaletach sufitów napinanych można mówić bardzo długo. My postaramy się wyróżnić te najbardziej istotne, które pozwalają wyróżnić ten rodzaj sufitów jak uniwersalną ozdobę możliwą do zastosowania w wielu pomieszczeniach.

Nie masz czasu? Wybierz sufit napinany!

Jeśli zastanawiasz się pomiędzy podwieszanym a napinanym sufitem, a głównym faktorem Twojego wyboru jest czas, to zdecydowanie będzie Ci on sprzyjać, gdy wybierzesz tą drugą opcję.

Montaż sufitu napinanego trwa zaledwie kilka godzin. W tym czasie kuchnię, łazienkę czy inne dowolne pomieszczenie w Twoim domu, czy firmie, zmienisz nie do poznania.

Aby zamontować sufit napinany wystarczy jedynie przywiercić profile podtrzymuje membranę przy suficie. Nawet nie zdążysz odczuć tego remontu. Bez kurzu, bez przykrywania mebli. Sufit napinany zamontujesz szybko i bez brudu.

Gładki jak… sufit napinany

Sufit napinany będzie idealnie równy. Membrana zamocowana pomiędzy profilami pozostaje zawsze delikatnie napięta, nie pozwala to na pojawianie się nieestetycznych zagnieceń czy załamań materiału. Próżno szukać podobnego efektu przy sufitach podwieszanych. Dlatego jest to kolejny powód dla którego warto zdecydować się właśnie na ten napinany.

Elastyczna i wytrzymała folia nie posiada żadnych łączeń, nie istnieje ryzyko ich odznaczania.

Wysoka odporność

Nie musisz się już obawiać o powstawanie pęknięć i rys. Nawet jeśli chcesz zamontować sufit napinany w nowym budynku, czy też takim, który znajduje się na ciągle pracującym gruncie. Materiał, z którego wykonana jest membrana sufitu jest zarówno elastyczny, jak i wytrzymały. Folia PVC uniemożliwia powstawanie nieestetycznych pęknięć. Nawet w przypadku trudnych lokalizacji nie musisz obawiać się szybkiego remontu.

Łatwy w utrzymaniu

Sufit napinany pod tym względem wyprzedza nawet te tradycyjne. Nie musimy obawiać się szybkiej zmiany jego barwy. Folia napięta pomiędzy profilami jest antystatyczna, dzięki czemu kurz nie będzie się na niej osadzał, a nasz sufit dłużej pozostanie nieskazitelnie czysty.

Może Ci się również spodoba